Erdoğan'dan Bahçeli'ye af yanıtı

Erdoğan'dan Bahçeli'ye af yanıtı haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2018-05-13 18:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan İngiltere ziyareti öncesi havalimanında açıklamalarda bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

BÖYLE BİR DÜŞÜNCEMİZ KESİNLİKLE YOKTUR

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin af önerisinin sorulması üzerine Erdoğan şu yanıtı verdi:

"Sayın Bahçeli'nin talebi, kendisine ait bir tekliftir. Bizim böyle bir düşüncemiz kesinlikle yoktur."

Erdoğan'dan Bahçeli'ye af yanıtı ViDEO

 

THERESA MAY'LA GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diğer açıklamaları şöyle:

"Başbakan Theresa May'i geçen yıl ben de kabul ettim, çok verimli görüşmelerimiz oldu. Bölgesel ve uluslararası gelişmeleri ele alacağız. Terörle mücadele iki ülke için de öncelikli konulardan. İki garantör ülke olarak Kıbrıs'taki gelişmeleri değerlendireceğiz. Suriye, Irak olmak üzere bölgedeki gelişmeleri de değerlendireceğiz. Birleşik Krallık ile ticaretimiz yüzde 39 arttı. Hedefimiz 20 milyar dolara ulaşmaktır. Potansiyelin daha yukarıdaki hedeflere de ulaşabileceğini düşünüyorum. Birleşik Krallık, Türkiye'ye en çok yatırım yapan ülkeler arasında yer alıyor. Ziyaretim vesilesiyle yabancı yatırımcılarla da bir araya geleceğiz."

SİYASETTE KADROYU 'ANKARA'YA MİLLETVEKİLİ TAŞIMAK' OLARAK GÖRMÜYORUZ

"Biz hücre yenilemesini siyasetten başaran bir partiyiz. Eksiklerini güçlendiren, gidermeye çalışan bir siyasi partiyiz. Nerede aksama varsa, sıkıntı varsa gidermek suretiyle yeni bir kadro ortaya koyma gayretinde olacağız. Biz siyasette kadroyu, Ankara'ya milletvekili taşımak olarak görmüyoruz. Milletvekili sorumluluğunu üstlenen arkadaşlarımız bunun hakkını dört dörtlük vermeli. Kimlerin zaafları varsa, kimlerin falsosu olmuşsa yürümek mümkün değil."

FAİZ

"Faiz konusundakii düşüncelerimi biliyorsunuz. 24 Haziran'dan sonra bunun şekli farklı gelişecek. Faizi her kötülüğün anası, babası olarak görüyorum. Şu anda 0,98 bazda bir düşüş yapıldı. Bu bile konut satışlarını etkiledi. Bu bir gerçek, bizim bunlara kör olmak gibi garipliğimiz olamaz. Bu bir vaka, hem yastık altındaki parayı çekelim diyeceksin, hem de bu adımları atmayacaksın. Şu anda iyi yoldayız. Başbakanın açıkladığı paket, faizdeki atılan adım bizi daha iyi noktalara taşıyacak. Birileri gibi bedava konut verelim gibi bir şey söz konusu olamaz. Bunları da duymaya başladık. Benim memleketim bunu yutmayacaktır."

 

Erdoğan'dan Bahçeli'ye af yanıtı